National tree day = reading and podcast for beginners

2 minute reading for A2/B1 level

NATIONAL TREE DAY

🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

We dedicate celebration of Czech National Tree Day to October 20th.
It’s a call to action for me and my kids to get our hands dirty and give back to the community.

1200 oak trees planted in Vysočina.

How many trees have you planted in 2022? 🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

Fall is a great time to plant trees

While most people know that spring is a good time to plant, many don’t know that fall is also a great time (and for some species and climates, it’s actually better). So, take action and raise awareness for trees during this special time of year.

Personal experience is priceless

Enjoy the opportunity to get your hands in the dirt! Plant a Tree and organize events in your communities. And these „hands in the dirt“ experiences are immensely valuable and fun! It’s a way to connect with the Earth, give back to nature, and learn about what’s going on with the environment near you.

Poslechni si tento článek jako podcast zde

Mentoring je předávání zkušeností a znalostí a vedení k pokrokům. Na základě svých mnohaletých zkušeností s angličtinou profesně i lektorsky se podílím na tvých pokrocích v angličtině a vedu tě k trvalému úspěchu. Pomocí metody SMART získáš nadhled a konečně zažiješ ten pocit, že mluvíš, ovládáš a chápeš angličtinu a dokážeš ji použít kdykoliv potřebuješ. Specializuji se na OŽIVENÍ a RESUSCITACI ANGLIČTINY a ráda přivedu opět k životu i tu tvoji. Během pár měsíců zažiješ takový pokrok, jakého si nedosáhl/a ani po několika letech studia ve škole.

600 000 slov ve slovníku, ale jen 100 z nich tvoří 50 % angličtiny

  • Na jaká slovíčka se soustředit?
  • Která slovíčka se vyplatí si pamatovat?
  • Chceš nejen přehled, ale také video průvodce s mým komentářem a doporučením?
"Vážená paní Mirko, Na fakultě jsem se věnoval především didaktice a komunikaci. Jedna věc je nějaký obor znát a umět; druhá věc je "umět" to naučit ostatní! Proto obdivuji Váš "počin" - přehled 100 základních slovíček z "obávané" angličtiny. Všechno, co může ostatním pomoci v cestě za poznáním a věděním zaslouží velké uznání. A ve Vašem případě dokonce pomoc nezištná! Dovoluji si Vám proto poděkovat za mladší příslušníky mé rodiny a také za všechny zájemce o angličtinu, hlavně ty věčné začátečníky!"
Prof. PhDr. CSc. Oldřich Š.