Kdo jsi? 🙂

Jak a proč potřebuješ ve svém životě angličtinu? 

Vítám tě v komunitě lidí, kteří se chtějí naučit angličtinu používat jednoduše, v běžném životě a praxi.

V létě uplynul rok, co jsem se vrhla do online vzdělávání angličtiny a jako jednu z prvních věcí, kterou jsem udělala bylo, že jsem  založila FB skupinu JIP pro tvoji angličtinu, do které srdečně zvu všechny, kteří chtějí OŽIVIT SVOJI ANGLIČTINU a získat konkrétní tipy a inspiraci.

Za tuto dobu zde proběhlo několik jazykových výzev, webinářů, živých vysílání a dalších akcí, které pro vás s láskou a angličtinou po boku připravuji.

Také jsem si uvědomila, že některé z vás znám víc a jiné vůbec a chtěla bych to změnit, a proto zde na webu, ve skupině na FB a na svých sociálních sítích POŘÁDÁM  SEZNAMOVACÍ TÝDNY 

Chtěla bych vás víc poznat a vědět, co v souvislosti s angličtinou řešíte, jací jste, co máte za sebou a co před sebou. 

Také bych chtěla tvořit obsah na sítích s vámi a pro vás.

Každý týden seznamovacího týdne dostaneš jednu otázku, na kterou můžeš odpovědět v komentáři pod příspěvkem dole a dát mi tak tímto způsobem o sobě vědět. 

Co ti to přinese?

Staneš se spolutvůrce obsahu, který tě zajímá. Nebudu si tu plácat játra s tématy, které pro tebe nejsou zajímavá nebo aktuální, ale naopak. Čím víc se poznáme, tím víc ti mohu s angličtinou pomoct.

První otázka je:

KDO JSI? JAK a PROČ POTŘEBUJEŠ VE SVÉM ŽIVOTĚ ANGLIČTINU?

Těším se, že se poznáme blíž!  Mirka 

 1. Marie napsal:

  Dobrý večer, Mirko. Co se týče angličtiny, patřím, bohužel, k věčným začátečníkům. Těsně po škole (to už je 30 let!!) jsem v angličtině psala dopisy a mejly a trochu komunikovala. Po několikaleté pauze se k angličtině vracím. Potřebuju a CHCI se domluvit jak se zákazníky našeho obchodu, tak v běžných situacích, protože se s anglicky mluvícími lidmi setkávám denně a štve mě, že nedokážu ani pořádně rozumět, ani mluvit. A také si chci umět přečíst knihu, přeložit text písně a rozumět anglicky mluveným filmům. Prostě chci angličtinu zařadit do svého běžného aktivního života.

  • Zdravím vás Marie a děkuji za vaše sdílení.
   To, že se s anglicky mluvícími lidmi setkáváte denně a štve vás, že se nedokážete domluvit může být SUPER VÝHODA :). Vím, že se to tak na první pohled nemusí zdát, ale právě naštvání, frustrace, vztek na nás samotné nás často vedou ke krokům to něco změnit. Jsem moc ráda, že píšete, že byste chtěla angličtinu zařadit do svého běžného života, protože to je přesně cesta, kterou jdu já a ukazuji, jak to můžete dělat taky. Vítejte zde a těším se, že se uvidíme, uslyšíme ať už v mých kurzech nebo ve skupině JIP pro tvoji angličtinu, případně v e-mailech :).
   Přeji krásné dny a hodně radosti s angličtinou a z angličtiny.

 2. Iveta napsal:

  Dobrý večer,
  má motivace – dcera studuje v Anglii. Letos jsme byli na její graduation. Já zjistila, že ano nějakým způsobem rozumím, ale má odpověď je česky :D. Poprvé jsme byli v Londýně za manželem, když tam pracoval, tj před 15 lety. V tu dobu jsem se zvládla domluvit. Ale pak se manžel vrátil a já to bohužel hodila za hlavu. A jelikož dcera ve studiu pokračuje a my za ní pojedeme příští rok, tak bych chtěla se tam domluvit a ne se spoléhat na mé blízké. Ale taky bych si chtěla poslechnout mé oblíbené filmy v originále.

  • Dobrý večer a děkuji za představení 🙂
   15 let je dlouhá doba na obnovení některých zážitků a vzpomínek, ale ze zkušeností mých klientů vím, že se spousta věcí znovu nastartuje, když se člověk opět do angličtiny ponoří a zase si ji zavede do života. Máte krásnou motivaci a taky dobrý časový plán. Za jeden rok se toho dá opravdu hodně zvládnout. Věřím, že svého cíle dosáhnete a těším se na potkávání.

  • Alena napsal:

   Učím se angličtinu s přestávkami od dětství, ale pořád moc nerozumím. Můj pětiletý vnuk to umí lépe než já, protože syn, který pracuje pro anglickou firmu, s ním mluví jen anglicky. Jezdíme do zahraničí a tam musím mluvit a vždycky se pak hrozím, co to ze mě vypadlo, i když se vždycky nějak domluvíme :-).

   • Milá Iveto,
    děkuji moc za vaše sdílení zkušeností. Ano, pravda je taková, že děti, které jsou vystavené angličtině už od útlého věku (a klidně od narození) berou další jazyk, jako přirozený způsob komunikace a automaticky přeskakují z jednoho jazyka do druhého. Většinou také platí, že co se v tomto věku naučí, už nezapomenou. Vůbec se nebojte v zahraničí komunikovat anglicky a absolutně se nehodnoťte. Většina lidí, se kterými si budete povídat nebo komunikovat je rádo, že se domluvíte a neřeší gramatiku ani úroveň angličtiny. Pochvalte se, že jste to zvládla :). A doporučuji častý trénink mluvení – třeba si najděte někoho ve svém okolí, s kým budete komunikovat anglicky – kamarád/ka a posílejte si hlasové zprávy v angličtině. Tím si zvyknete sama na sebe, jak zníte v angličtině a taky odbouráte stres z toho, když máte naživo promluvit anglicky, protože už váš mozek tu situaci bude znát a nebude to jednou za čas, ale zvyknete si na tu anglickou komunikaci. Přeji hodně radosti z angličtiny a s angličtinou.

 3. Alice napsal:

  Dobrý večer Mirko. Já mám myslím velikou motivaci naučit se anglicky, protože moje dcera mi do Anglie odešla za prací a za zdokonalením jazyka a jak už se tak někdy stává našla tam fajn kluka a vypadá to že tam nejspíš zůstane. On je Angličan a má tam samozřejmě celou svou rodinu. Moc ráda bych si s nimi dokázala popovídat ale aj jsem se nikdy před tím neučila. Zkouším to až tento rok a to právě kvůli tomu abych se dokázala domluvit a rozuměla jsem o čem se zrovna mluví. Proto už nějaký čas nakukuji pod vaši pokličku výroby sýrů a absolvovala jsem váš letní kurz, který jsem ještě ani celý nepracovala. Přes léto jsem vůbec neměla čas a tak se teď těším na ty dlouhé zimní večery kdy se tomu budu moci věnovat. Budou prosim z těch čajových sezení i záznamy pokud bych to nestíhala? Děkuji

  • Dobrý večer Alice a moc vás zdravím!
   To je opravdu velká motivace. Život nám někdy připraví situace, které bychom si sami nenaplánovali…:)
   Velkou výhodou může být to, že jste se dosud angličtinu neučila. Někdy to je lepší, protože se vám tam nic neplete – špatně naučené základy nebo špatná výslovnost atd. Letní e-mailový kurz je skvělý začátek a mohl by vás nakopnout jít postupně dál. Vůbec se do ničeho nenuťte a schvaluji ty dlouhé zimní večery využít pro studium svým tempem. 🙂 Důležité je z toho mít radost a skutečně se radovat z každého nového slovíčka, které umíte použít ve větě, nebo které poznáte, když angličtinu slyšíte.
   Jestli myslíte Anglickou Čajovnu – English Tea Room, což bude anglický klub, tak tam budou materiály a videa k dispozici pořád a společná sezení, která budou mít vzdělávací obsah, tak z těch budou také záznamy k dispozici přímo v klubu, v čajovně. Těším se na potkávání a přeji hodně radosti s angličtinou a z angličtiny. 🙂

 4. Marie Kloudova napsal:

  Jsem již 3 roky v důchodu.V zaměstnání jsem dříve používala hlavně psanou angličtinu, výjimečně mluvenou.Takze stačil překladač,i když jsme měli 1x týdne lekce,moc mi to nedalo.A tak se ze mne stal samouk,materiálu mám spousty,tak nějak se v tom placám.A právě takové kurziky a webináře,jako dělá Mirka,mi ukazují tu správnou cestu,jak v učení postupovat.Chci se učit hlavně pro zábavu,samozřejmě pak mohu angličtinu uplatnit při cestování,ale hlavně se snažím nutit mozek ke stálé činnosti.

  • Maruško, mám velkou radost, že jsme se našly. Ty jsi důkazem, že nové věci se lze učit celý život. Jsem nesmírně ráda, že jsi vstoupila do mé komunity a ještě radši, že jsou ti moje kurzy a webináře k užitku. 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Nice to Meet you

Pracuji hlavně z domova a angličtinu potřebuju skoro pořád - pro práci, na dovolené, ale i na pokec s přáteli 😁
Květoslav
Hi, I' m Laura. Nice to meet You.
Laura
I'm student after 40 years. I need English for my work and for my college. My daughter rolls her eyes when I can't speak English. 🤣🤣🤣
Kateřina
Já jsem začala dělat angličtinu ve svých padesáti letech a to jenom proto, aby jsem se domluvila na dovolených. Hecla jsem se a už se rok učím angličtinu sama pro sebe a strašně mě to baví. Nejde to sice tak rychle jak jsem chtěla, ale pořád se snažím jet dál.
Jitka

Díky za tvoje představení se. Já jsem Mirka a jsem jazyková mentorka. 

Mentor se mimo jiné zabývá také psychologií a poznáním člověka, se kterým pracuje - a to jsem přesně já 🙂 - hodně se ptám a zajímám, protože vím, že to, jací jsme hodně souvisí s tím, jak se učíme.
  
Angličtina je se mnou od dětství, ale studovat jsem ji začala až na střední a stále objevuji tajná zákoutí tohoto krásného jazyka. 
 
Pracovala jsem na různých manažerských postech v zahraničních firmách – organizovala jsem kongresy a konference po celém světě, vedla jsem českou pobočku švýcarské a dánské firmy zabývajícími se prodejem IT technologií nebo obchodovala a komunikovala s americkým výrobcem komunální techniky - vždy jsem aktivně angličtinu používala pro život i práci.
 
Na 2 roky jsem zkusila práci lektorky v jazykovce, ve které jsem nakonec odučila v prezenčních kurzech na 400 studentů a zjistila tak, že angličtina je moje životní láska i cesta. 
 
Od té doby se stále učím, jak učit a předávat své znalosti o angličtině vám, mým studentům a klientům.
Absolvovala jsem vysokoškolské studium i několik odborných kurzů a získala jsem certifikát TEFL, který mi umožňuje působit kdekoliv v zahraničí jako certifikovaná učitelka angličtiny.

♥ Vloni v létě jsem vstoupila do online světa a založila jsem pro vás podpůrnou skupinu JIP pro tvoji angličtinu, kde oživujeme a přivádíme k životu angličtinu.
♥ Vybudovala jsem web s členskými sekcemi, ve kterých probíhají online kurzy angličtiny nabušené praxí. 
♥ Natočila jsem více než 100 hodin video/audio materiálů a rozhovorů o angličtině a s angličtinou pro vás. 
♥ Za rok a něco prošlo mými online kurzy, výzvami a webináři více než 1000 lidí 
♥ Byla jsem hostem v rozhovorech a podpořila jsem mnoho žen podnikatelek 
♥ Chystám PODCAST a pravou ANGLICKOU ČAJOVNU - Mirka's English Tea Room (unikátní anglický klub) a další vychytávky, které ti pomohou pracovat na své angličtině jednoduše, každý den a v praxi. 

A protože se toho za rok dá stihnout opravdu hodně, když máš motivaci, vůli a vytvoříš si díky nim k pokroku podmínky, tak také vím, že můžu s angličtinou pomoct i tobě - za rok se můžeš naučit komunikovat v běžných situacích, porozumět, když angličtinu uslyšíš a prostě konečně jen nemlčet a přihlouple se usmívat. 
Mými klienty jsou zejména dospělí, kterým už nejspíš před nějakým pátkem bylo 18 a uvědomili si, že angličtina je všude kolem nich a oni jí chtějí rozumět a naučit se ji používat. (Schválně, na kolik anglických slovíček narazíš, když otevřeš lednici s jídlem nebo koupelnovou skříňku se všemi těmi krémy, šampóny a kosmetikou?)

Všichni mí klienti mají společné to, že v sobě sami našli odhodlání a vůli s angličtinou konečně pohnout a chtějí si plnit svoje sny (a také se vyvarovat Alzheimera :))

IT'S NICE TO MEET YOU!

Mentorka Mirka

Autorka kurzů angličtiny pro obyčejné lidi
Jazykový mentoring je o předávání zkušeností a znalostí. Mentor působí jako průvodce a pomáhá svému svěřenci nalézt správný směr či řešení.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Meet Mirka Meet English - záznam živého vysílání na sítě