Platíš v kurzech angličtiny za věci ZDARMA?

K dnešnímu článku mě inspirovala žena, se kterou jsem nedávno o angličtině mluvila. Říkala mi, co všechno už vyzkoušela, jaké kurzy si zaplatila, a jak to ve finále (ne)fungovalo.

Zaujala mě ale jedna myšlenka, nad kterou jsem začala přemýšlet a řekla jsem si, že já to takto nechci.

Co to bylo za myšlenku?

Tato žena, budu jí říkat Jana, si vloni a letos nakoupila hned několik ‚zázračných‘ kurzů angličtiny, pořídila si členství v anglickém klubu a taky investovala do zázračné metody, díky které by se měla naučit anglicky za pár měsíců, protože hned od začátku mluví s rodilými mluvčími jen anglicky, mají vlastní učebnice a vůbec, je to prostě ZÁZRAK…

Možná tipujete, že ZÁZRAK SE NEKONAL, ale to není ta myšlenka, která mě zaujala.

Byl to spíš argument na cenu kurzu, který Jana slyšela od tvůrce jednoho z kurzů, který si Jana pořídila. Tím argumentem bylo, že v ceně kurzu je mimo jiné také přístup do různých aplikací na trénink angličtiny, který něco stojí, a tak se vlastně toto promítá do vyšší ceny kurzu…..

Proč platit za něco, co je přístupné ZDARMA

A v ten moment jsem si řekla, že já to takto nechci dělat. Na internetu a v chytrých telefonech existuje mnoho appek a dalších zdrojů, které jsou kvalitní, jsou ZDARMA a dá se s nimi trénovat angličtina každý den, různorodě a podle potřeb uživatele. K tomu vážně nepotřebujete drahý kurz angličtiny….

Budu proto pravidelně sdílet mé tipy na ověřené zdroje, appky a další tréninkové materiály, které jsou přístupné všem a většinou zdarma (nebo alespoň zdarma na limitovanou dobu na zkoušku) a vy sami si můžete vybrat a rozhodnout se, co chcete trénovat a jak. Mé kurzy angličtiny obsahují moje know-how, zkušenosti a moji podporu, proto mají cenu, jakou mají. Appky a další zdroje pro pravidelný trénink vám v mých kurzech pouze doporučím a je na vás, jestli vůbec a co využijete. 😊

Nemusíš platit nic navíc

Pokud sis někdy koupil/a drahý kurz angličtiny nebo platíš nemalé ‚klubovné‘ a jedním z argumentů tvůrce ohledně ceny je, že dostáváš přístup k appkám, které on musí platit, abys ty dostal/a přístup‚ zdarma‘ nebo za výhodnějších podmínek, tak utíkej jinam, protože už nemusíš platit nic navíc.

Sestavila jsem pro tebe PŘEHLED 10+ bezplatných nástrojů a pomůcek (online i offline), které ti pomohou zjistit s čím a jak pracovat, když se učíš ANGLICKÁ SLOVÍČKA, aby tvoje angličtina UŽ NIKDY nebyla Czenglish. 

VIDEO PRŮVODCE s NÁVODY a INTERAKTIVNÍ PDF PŘEHLED VŠE ZA 199 KČ

∗ ONLINE SLOVNÍKY

* UMĚLÁ INTELIGENCE

* KOLOKACE A VAZBY v PŘÍKLADECH

* PRAKTICKÉ UKÁZKY SLOV VE VĚTÁCH

* HOVOROVÉ VÝRAZY a IDIOMY

* SLOVÍČKOVÉ APPKY
* MYŠLENKOVÉ MAPY

+ bezinternetové a bezpočítačové metody na slovíčka, s využitím věcí, které najdeš doma.

Knihovna ke čtení, poslechu, mluvení podle tvé jazykové úrovně

Mám pro tebe super tip, pokud se chceš zlepšit ve čtení, poslechu, mluvení a rozšířit si slovní zásobu, a to všechno díky stovkám knižních titulů přístupných online, na 14 dní ZDARMA, a navíc v ověřené kvalitě nakladatelství OXFORD UNIVERSITY PRESS (OUP).

OUP oficiálně představili a zaregistrovaným učitelům a lektorům zpřístupnili OXFORD READING CLUB – což je čtenářský klub, již vloni na podzim. Čtenářský klub nabízí chytrý způsob čtení digitálních knih rozdělených podle náročnosti na úrovně = Graded reading.

Svou úroveň zjistíš hned po přihlášení, protože si můžeš udělat krátký test, abys věděl/a z jaké jazykové úrovně knihy vybírat. Víc tipů ke ČTENÍ v angličtině i k tomu, jak si jednoduše pomocí PRAVIDLA 5 PRSTŮ určit vyhovující úroveň pro čtení anglických knih, najdeš V ČLÁNKU TADY.

Ale zpět ke knihovně OUP, která nabízí víc než jen čtení. Můžeš vybírat ze stovky titulů, které si můžeš PŘEČÍST, POSLECHNOUT, najít slovíčka v INTERAKTIVNÍM slovníku a taky je rovnou procvičit a NAHLAS ŘÍCT nahrát sám/sama sebe a trénovat tak správnou výslovnost a vůbec mluvení. A TO JE PROSTĚ PECKA!

Na 14 přístup ZDARMA ke stovkám e-knih, poslechu a cvičení

Na webovkách klubu oxfordreadingclub.com se můžeš zaregistrovat a získat na 14 dní přístup k 80 titulům zdarma. Převažuje dětská četba, ale najdeš zde i zjednodušenou klasickou literaturu a krimi tituly.

ANGLICKÉ ČTENÍ ZDARMA i angličtina do ucha

Zjednodušené čtení (i poslech) angličtině pro úroveň B1 si můžeš vyzkoušet ZDARMA na mém webu zde

Vyzkoušet si zjednodušené anglické čteníposlech pro úroveň A1/A2, tedy začátečníky můžeš zcela ZDARMA na mém webu zde

ENJOY!
Newsletter HAPPY MONDAY, jehož součástí je i tento blogový článek, může být ve tvém e-mailu už příští pondělí. Přihlas se k odběru novinek zde. V některém z dalších e-mailů ti dám doporučení na další nástroje zdarma, které ti pomohou s anglickou gramatikou, poslechem a výslovností nebo ti poradím, jak trénovat mluvení metodou shadowing (stínování).

Mentoring je předávání zkušeností a znalostí a vedení k pokrokům. Na základě svých mnohaletých zkušeností s angličtinou profesně i lektorsky se podílím na tvých pokrocích v angličtině a vedu tě k trvalému úspěchu. Pomocí metody SMART získáš nadhled a konečně zažiješ ten pocit, že mluvíš, ovládáš a chápeš angličtinu a dokážeš ji použít kdykoliv potřebuješ. Specializuji se na OŽIVENÍ a RESUSCITACI ANGLIČTINY a ráda přivedu opět k životu i tu tvoji. Během pár měsíců zažiješ takový pokrok, jakého si nedosáhl/a ani po několika letech studia ve škole.

600 000 slov ve slovníku, ale jen 100 z nich tvoří 50 % angličtiny

  • Na jaká slovíčka se soustředit?
  • Která slovíčka se vyplatí si pamatovat?
  • Chceš nejen přehled, ale také video průvodce s mým komentářem a doporučením?
"Vážená paní Mirko, Na fakultě jsem se věnoval především didaktice a komunikaci. Jedna věc je nějaký obor znát a umět; druhá věc je "umět" to naučit ostatní! Proto obdivuji Váš "počin" - přehled 100 základních slovíček z "obávané" angličtiny. Všechno, co může ostatním pomoci v cestě za poznáním a věděním zaslouží velké uznání. A ve Vašem případě dokonce pomoc nezištná! Dovoluji si Vám proto poděkovat za mladší příslušníky mé rodiny a také za všechny zájemce o angličtinu, hlavně ty věčné začátečníky!"
Prof. PhDr. CSc. Oldřich Š.