Webináře o angličtině v létě zdarma

Sunday Summer Teas about English with Mirka

Léto se kvapem blíží a letní slunovrat (summer solstice) nastane už 21.6.2023 (nebo 6.21.2023, protože varianta psaní datumu v angličtině, kdy se jako první uvádí měsíc, pak den a nakonec rok se používá v americké angličtině a často je to pro nás Evropany dost matoucí).

A s příchodem léta máme obvykle dobrou náladu (we are in a good temper) a také si častěji dovolíme prázdninový režim i v práci.

O letních nedělích proto připravuji sérii odpočinkových

WEBINÁŘŮ o ANGLIČTINĚ ZDARMA = SUNDAY SUMMER TEAS/LETNÍ NEDĚLNÍ ČAJE.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Budu pro vás vysílat živě do facebookové skupiny JIP pro tvoji angličtinu (pokud tam ještě nejste, vstoupit můžete tady) a během 30 minut se spolu s vámi podívám na jedno téma, které souvisí s angličtinou a s tím, jak se tento cizí jazyk učí Češi a Slováci.

Můžete se tak dozvědět mnoho nových informací, některé si připomenete a jiné vás možná překvapí. Budu s vámi sdílet celou řadu tipů a triků, jak na angličtinu JEDNODUŠE a PRAKTICKY, bez učebnic a zábavně. TO VŠE ZDARMA, v rámci dovolenkové nálady (holiday mood).

O čem konkrétně webináře o angličtině budou?

Témata webinářů vychází z nejčastějších dotazů, se kterými se setkávám často nebo velmi často, na která se ptáte vy, studenti, sledující na sítích nebo fanoušci (i odpůrci) angličtiny, se kterými se potkávám na sítích nebo v online prostoru anebo i osobně.
Mohou to být tato témata

  • Co je AI (artificial inteligence = umělá inteligence) a jak AI využít pro lepší angličtinu nebo trénink angličtiny
  • Proč nerozumím mluvené angličtině a proč mi často lidé nerozumí nebo musím všechno několikrát opakovat, když už se odvážím anglicky promluvit
  • Jak velký rozdíl je mezi hovorovou a spisovnou angličtinou a má smysl učit se tu spisovnou?
  • Proč moje dítě s angličtinou válčí už na základní škole a jak mu pomoct, aby z toho nebyl celoživotní hendikep (handicap)
  • Kolik anglických časů musím znát, abych se domluvil/a? Opravdu se je musím učit všechny?
  • nebo třeba o tom, jak psát a číst datum v angličtině, jak jsem uvedla v úvodu tohoto článku 🙂 nebo povídání o předložkách, ve kterých pořád mnoho studentů nenachází systém

Můžeš hlasovat pro svoje téma

Také ty máš šanci ovlivnit, která témata vám v LETNÍCH NEDĚLNÍCH ČAJÍCH naservíruji. V krátkém dotazníku nabízím ‚MENU‘ – NABÍDKU NEDĚLNÍCH ČAJŮ, ze kterých si můžeš vybrat témata, která tě zajímají a dát jim důležitost podle počtu hvězdiček. Čím víc hvězdiček dané téma získá, tím větší šanci na uskutečnění webináře má. Hlasuj v dotazníku Sunday Summer Teas TADY a třeba mi dej svůj tip na další téma, které tě v angličtině ‚žere‘ už dlouho a rád/a bys o něm slyšel/a víc.

Jak zajistit, aby mi živé webináře o angličtině neutekly?

Přihlas se v krátkém formuláři tady. Tak ti mohu zajistit, že dostaneš informace z první ruky a nic ti neuteče. Webináře ve skupině nechám jen týden, a pak zmizí v letním horku jako pára nad hrncem.

Happy Monday and Live English with Mirka!

Mentoring je předávání zkušeností a znalostí a vedení k pokrokům. Na základě svých mnohaletých zkušeností s angličtinou profesně i lektorsky se podílím na tvých pokrocích v angličtině a vedu tě k trvalému úspěchu. Pomocí metody SMART získáš nadhled a konečně zažiješ ten pocit, že mluvíš, ovládáš a chápeš angličtinu a dokážeš ji použít kdykoliv potřebuješ. Specializuji se na OŽIVENÍ a RESUSCITACI ANGLIČTINY a ráda přivedu opět k životu i tu tvoji. Během pár měsíců zažiješ takový pokrok, jakého si nedosáhl/a ani po několika letech studia ve škole.

600 000 slov ve slovníku, ale jen 100 z nich tvoří 50 % angličtiny

  • Na jaká slovíčka se soustředit?
  • Která slovíčka se vyplatí si pamatovat?
  • Chceš nejen přehled, ale také video průvodce s mým komentářem a doporučením?
"Vážená paní Mirko, Na fakultě jsem se věnoval především didaktice a komunikaci. Jedna věc je nějaký obor znát a umět; druhá věc je "umět" to naučit ostatní! Proto obdivuji Váš "počin" - přehled 100 základních slovíček z "obávané" angličtiny. Všechno, co může ostatním pomoci v cestě za poznáním a věděním zaslouží velké uznání. A ve Vašem případě dokonce pomoc nezištná! Dovoluji si Vám proto poděkovat za mladší příslušníky mé rodiny a také za všechny zájemce o angličtinu, hlavně ty věčné začátečníky!"
Prof. PhDr. CSc. Oldřich Š.