Nastartuj mluvení (nejen v angličtině) pomocí těchto metod

Jak se můžete naučit jazyk mluvením?

Nejrychlejším způsobem, jak začít MLUVIT v jiném jazyce, je zapamatovat si ZÁKLADNÍ UŽITEČNÉ fráze a věty, které vychází ze základní slovní zásoby. Nic komplikovaného. Něco, co se zvládnete naučit za pár hodin.  

O těchto frázích jsem mluvila v předešlých pondělních newsletterech a můžete si je přečíst na mém blogu nebo poslechnout podcastu na mém webu mentorkamirka.cz.

Jak začít MLUVIT

S tím, jak se vaše jazykové znalosti postupně rozvíjejí, je efektivní podpořit mluvení pravidelnými konverzacemi ve skupině lidí a na různá běžná témata. Mluvit se nenaučíte tak, že o tom budete mluvit, ale je potřeba opravdu pravidelně MLUVIT. Mluvit nahlas. Naposlouchat si co nejvíce lidí, ptát se, když nerozumíme a cvičit mozek, aby netoužil po dokonalém porozumění či bezchybném mluvení.

Řízené konverzace – od začátečníků pro pokročilé

Skvělým a funkčním tréninkovým prostředkem k učení se mluvení v cizím jazyce, jsou řízené konverzace. Řízené konverzace zajistí, že si situace (témata) procvičíte několikrát během jednoho setkání s dalšími lidmi a poté jednou nebo dvakrát na dalších setkáních, protože témata postupně rozvíjíte a vracíte se k nim. Řízené konverzace vedle příležitosti mluvit s dalšími lidmi v sobě také zahrnují zkušeného lektora, který konverzace řídí, aby setkání probíhalo efektivně a s dosažením cíle – každý mluvil co nejvíc.

Přesně takto funguje

Mirka’s English Tea Room – Mirčina Anglická Čajovna. Jediná online čajovna s anglickým konverzačním klubem. Konverzace jsou řízené – vždy víte, co máte dělat, na jaké téma si povídat a během jednoho setkání v čajovně si budete anglicky povídat s různými lidmi tak, abyste opravdu trénovali mluvení, poslechporozumění.

Tajná ingredience čaje v English Tea Room

Navíc, řízené konverzace mají ještě jednu obrovskou výhodu. Tou je ZPĚTNÁ VAZBA. Ve fázi učení se cizímu jazyku je více než potřebné, abyste dostali zpětnou vazbu k vašemu mluvení, tedy doporučení a tipy, jak své komunikační dovednosti neustále zlepšovat.

V online Čajovně se soustředím na to, aby moje zpětná vazba byla krátká, k věci a nebyla zahlcující. Vždy poskytnu konkrétní zaměření oprav, například výslovnosti nebo použití určitého slovního spojení či gramatiky.

Další metody, kterými nastartujete mluvení

A jaké metody fungují na nastartování MLUVENÍ V CIZÍM JAZYCE, a které také využíváme v Mirka’s English Tea Room?

HRANÍ ROLÍ

Při aktivitách hraní rolí spolupracují dva nebo tři lidé, kteří společně hrají jednotlivé části v běžných situacích, jako jsou například návštěva lékaře či lékárny, nákup v obchodě, hledání cesty, objednávání jídla v restauraci, nebo navázání rozhovoru s cizím člověkem.

PŘIPRAVENÉ ROZHOVORY

Krátké rozhovory, které si předem připravíte, necháte si je zkontrolovat a poté procvičíte.

Mohou zahrnovat témata, o kterých byste pravděpodobně hovořili s ostatními lidmi, např. o práci, kterou děláte, o svých koníčcích, o svých zájmech, o tom, co jste dělali před pár lety nebo co plánujete, o rodině….

MENTÁLNÍ ROZHOVORY

mentální rozhovory mohou být přípravou na pravidelné konverzace v Čajovně.

Tato činnost spočívá v představování si rozhovoru se skutečnou osobou, třeba s filmovou hvězdou nebo s oblíbeným zpěvákem. Jednoduše si procvičíte mluvit s ní ve své mysli a pilovat konverzaci, dokud s ní nebudete spokojeni.  V živých konverzacích pak dokonale využijete svou přípravu.

Nejtěžší dovednost

Když se učíte cizí jazyk sami, je mluvení nejtěžší dovedností, kterou je třeba rozvíjet. Je tomu tak zejména kvůli nedostatku příležitostí mluvit s ostatními.

Vyzkoušejte si ten opojný pocit, že MLUVÍTE ANGLICKY s tím, co znáte a umíte

V ANGLICKÉ ČAJOVNĚ jsem pro vás rezervovala stůl na 14 dní za pouhých 99 Kč, ale s full servisem

Servíruji nejen kvalitní témata, ale také podporu, dobrou náladu a sdílení radosti pro angličtinu.

Ve středu si povídají začátečníci a ve čtvrtek pokročilí. PŘIDÁŠ SE?

PS: RAKVIČKY A VĚNEČKY NESERVÍRUJEME, ale o to víc si užíváme společných úspěchů v angličtině třeba nad šálkem dobrého anglického čaje.

HAPPY MONDAY!

Příště: Učí se děti jazyky lépe než dospělí? Jaké metody k učení se angličtiny můžete využít společně – děti + rodiče nebo prarodiče?

Mentoring je předávání zkušeností a znalostí a vedení k pokrokům. Na základě svých mnohaletých zkušeností s angličtinou profesně i lektorsky se podílím na tvých pokrocích v angličtině a vedu tě k trvalému úspěchu. Pomocí metody SMART získáš nadhled a konečně zažiješ ten pocit, že mluvíš, ovládáš a chápeš angličtinu a dokážeš ji použít kdykoliv potřebuješ. Specializuji se na OŽIVENÍ a RESUSCITACI ANGLIČTINY a ráda přivedu opět k životu i tu tvoji. Během pár měsíců zažiješ takový pokrok, jakého si nedosáhl/a ani po několika letech studia ve škole.

600 000 slov ve slovníku, ale jen 100 z nich tvoří 50 % angličtiny

  • Na jaká slovíčka se soustředit?
  • Která slovíčka se vyplatí si pamatovat?
  • Chceš nejen přehled, ale také video průvodce s mým komentářem a doporučením?
"Vážená paní Mirko, Na fakultě jsem se věnoval především didaktice a komunikaci. Jedna věc je nějaký obor znát a umět; druhá věc je "umět" to naučit ostatní! Proto obdivuji Váš "počin" - přehled 100 základních slovíček z "obávané" angličtiny. Všechno, co může ostatním pomoci v cestě za poznáním a věděním zaslouží velké uznání. A ve Vašem případě dokonce pomoc nezištná! Dovoluji si Vám proto poděkovat za mladší příslušníky mé rodiny a také za všechny zájemce o angličtinu, hlavně ty věčné začátečníky!"
Prof. PhDr. CSc. Oldřich Š.