Dívat se v angličtině daleko dopředu je problematické

Dívat se daleko dopředu je pro běžného smrtelníka hodně náročné, a proto v tom tak často selháváme. A platí to dvojnásob, když se učíme cizí jazyk, třeba angličtinu.

Nejjasněji vždy vidíme překážky a problémy

Když se díváme dopředu a plánujeme, nejjasnější obrysy mívají problémy, které nám zkomplikují naši cestu k cíli nebo uskutečnění našeho snu – třeba toho, že letos v létě už opravdu na dovolené PROMLUVÍM ANGLICKY. 

Představy možných problémů jsou nejen konkrétní, ale také nabité emocemi a mají tak sílu zabít naše odhodlání už v zárodku.

Summer Ice Tea - letní anglické konverzace v online Anglické Čajovně

ŘEŠENÍM JE ZMĚNA ÚHLU POHLEDU

Podívejte se na své budoucí já ve ZPĚTNÉM ZRCÁTKU. Přesuňte se v čase na konec léta a zavzpomínejte si, jak bylo skvělé:

 • konečně se domluvit na recepci hotelu, když mi chyběly ručníky nebo jsem potřebovala extra úklid koupelny
 • poprvé v životě si popovídat se spolucestujícím na letišti nebo s místními v malém zastrčeném bistru, kde jsem ochutnala úžasné těstoviny
 • necítit se jako ňouma, když všichni okolo mě se nějak domluví, ale naopak všechny (i sebe) překvapit a koupit zmrzlinu a lístky do aquacentra pro celou rodinu
 • zeptat se na cestu, když jsme si vyrazili na výlet v pronajatém autě a ztratili jsme se, abychom díky radě místních za pár minut objevili tu nejkrásnější pláž na ostrově 😊

A JAK SE DO TOHOTO BODU, VE KTERÉM SE OHLÉDNEŠ PŘES RAMENO, DOSTAT?

KDYŽ CHCEŠ MLUVIT ANGLICKY, TAK POMÁHÁ ANGLICKY MLUVIT. Ne za týden, ne za dva měsíce, ale hned TEĎ. Udělej si plán na celé léto a TRÉNUJ ANGLIČTINU v PRAXI třeba hned od této středy.

V Mirka’s English Tea Room slavíme léto a připravila jsem pro vás SUMMER ICE TEA – LETNÍ STUDENÝ ANGLICKÝ ČAJ, kdy celý červen, červenec a srpen je KLUBOVNÉ JEN za 500 Kč/měsíc a ty získáš:

 • každý týden 1 téma a 2-3 termíny konverzací, tedy příležitostí mluvit anglicky každý týden hned několikrát
 • 5-15 slovíček a frází ke každému tématu
 • text a hlasovou nahrávku textu pro poslech angličtiny a porozumění anglické výslovnosti
 • 5-10 otázek, které ti pomohou s přípravou samostatného mluvení a dialogu s dalšími konverzačními partnery
 • 2 úrovně materiálů pro začátečníky a pokročilé
 • profesionální zpětná vazba a rozšiřující slovní zásoba na každém setkání a ke každému tématu
 • 12 letních týdnů pro minimálně 12+ setkání a ANGLICKÉ PRAXE, protože my anglicky opravdu MLUVÍME a TY budeš taky
Summer Ice Tea - letní anglické konverzace v online Anglické Čajovně jen za pár korun

NA KONCI SRPNA SE PODÍVEJ DO ZPĚTNÉHO ZRCÁTKA

A ZAŽIJ TO NEJLEPŠÍ ZE SUMMER ICE TEA v Mirka’s English Tea Room – jediné anglické online čajovně, ve které se mluví anglicky několikrát týdně.

Princip ZPĚTNÉHO ZRCÁTKA funguje velmi dobře v angličtině, ale také v jiných oblastech. Vybav si ‚hubnoucí‘ fotky PŘED a PO. Jak velkou motivaci budeš mít začít se sebou něco dělat, když si představíš (nebo pomocí AI si už můžeš tu představu i zhmotnit), jak PARÁDNĚ BUDEŠ ZA PÁR MĚSÍCŮ VYPADAT?

Začni teď a pohled do zpětného zrcátka může vypadat i takto.

PS: A jestli čekáš na ten SPRÁVNÝ OKAMŽIK, po kterém začneš zaručeně anglicky mluvit, například:

 • až se naučíš další anglická slovíčka, protože jich zatím neumíš dost
 • až budeš chápat víc gramatiky, anglických časů a všeho, aby ses cítil/a jistější
 • až se po 20. ztrapníš při objednávání jídla nebo pití v restauraci
 • až se zase budeš cítit jako absolutní ňouma, když na tebe bude někdo mluvit anglicky a ty se budeš jen usmívat a říkat yes, yes…
 • doplň dalších X podmínek, za kterých se ten ‚správný okamžik‘ dostaví….., TAK VĚZ, že

SPRÁVNÝ A IDEÁLNÍ OKAMŽIK NASTAL PRÁVĚ TEĎ.

Těším se na tebe v Mirka’s English Tea Room už tuto středu ve 13:00, v 19:00 nebo ve čtvrtek od 19:00.

Mentoring je předávání zkušeností a znalostí a vedení k pokrokům. Na základě svých mnohaletých zkušeností s angličtinou profesně i lektorsky se podílím na tvých pokrocích v angličtině a vedu tě k trvalému úspěchu. Pomocí metody SMART získáš nadhled a konečně zažiješ ten pocit, že mluvíš, ovládáš a chápeš angličtinu a dokážeš ji použít kdykoliv potřebuješ. Specializuji se na OŽIVENÍ a RESUSCITACI ANGLIČTINY a ráda přivedu opět k životu i tu tvoji. Během pár měsíců zažiješ takový pokrok, jakého si nedosáhl/a ani po několika letech studia ve škole.

600 000 slov ve slovníku, ale jen 100 z nich tvoří 50 % angličtiny

 • Na jaká slovíčka se soustředit?
 • Která slovíčka se vyplatí si pamatovat?
 • Chceš nejen přehled, ale také video průvodce s mým komentářem a doporučením?
"Vážená paní Mirko, Na fakultě jsem se věnoval především didaktice a komunikaci. Jedna věc je nějaký obor znát a umět; druhá věc je "umět" to naučit ostatní! Proto obdivuji Váš "počin" - přehled 100 základních slovíček z "obávané" angličtiny. Všechno, co může ostatním pomoci v cestě za poznáním a věděním zaslouží velké uznání. A ve Vašem případě dokonce pomoc nezištná! Dovoluji si Vám proto poděkovat za mladší příslušníky mé rodiny a také za všechny zájemce o angličtinu, hlavně ty věčné začátečníky!"
Prof. PhDr. CSc. Oldřich Š.