Ano, angličtina mi vždycky šla a byla to láska na první i miliontý pohled

S nadcházejícím podzimem vnímám nával lektorů a učitelů angličtiny, kteří nás/vás všemožně lákají zkusit to s nimi…. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale souhrou (asi) náhod narážím zejména na ty, kteří říkají, jak na tom byli před pár lety s angličtinou stejně špatně, jako teď vy…. Jsou to ti,

▶️ kteří se DUŠUJÍ, ŽE VÁM PROTO ROZUMÍ A CHÁPOU ČÍM PROCHÁZÍTE

▶️ kteří říkají, že JIM ANGLIČTINA NIKDY NEŠLA, ale pak se v ní našli.

▶️ Nebo, že JEJICH PRVNÍ SETKÁNÍ S ANGLIČTINOU BYLA KATASTROFA

▶️a taky, že ANGLIČTINA A ONI ROZHODNĚ NEBYLA LÁSKA NA PRVNÍ POHLED…

Já to mám jinak

Jsem jazyková mentorka se zaměřením na angličtinu (ale principy, které vás naučím můžete využít i u jiných jazyků) a JÁ

 • ANGLIČTINU miluji od prvního setkání v dětství prostřednictvím hudby, kterou jsem poslouchala díky tátovi, a to v divokých 80tkách. Znáte Boney M, Abbu, Modern Talking, Europe nebo Earth, Wind n Fire? Prostě BOŽÍ začátky s angličtinou!
 • Nedělalo mi problém pochopit anglickou gramatiku na střední škole (jsem z generace, která zažila přerod z ruštiny do jiného cizích jazyka, u mě to byla němčina, na základní škole během jednoho školního roku)
 • a dokonce mě bavilo učit se slovíčka a když učitelka přinesla do hodiny magneťák, tak jsem vždycky NADSKOČILA RADOSTÍ 😊
 • S učitelem jsem vždy živě diskutovala a konverzovala a říkala jsem si, že kdy jindy budu mít lepší příležitost učit se ze svých chyb?
 • Později jsem se nebála angličtinu aktivně používat, kdykoliv jsem měla příležitost – naopak jsem si vždy hledala takovou práci a brigády, kde bych angličtinu mohla potřebovat denně.
 • Jazyky jsem vždycky milovala a v průběhu svého života jsem se postupně učila slovenštinu, maďarštinu, češtinu, ruštinu, němčinu, angličtinu, italštinu a francouzštinu, abych zjistila, že si lze vytvořit skupiny jazyků, u kterých stačí naučit se skvěle jeden a všechny ostatní už jdou snáz
 • Díky angličtině jsem zažila a pořád ještě zažívám super extra věci, které vlastně beru přirozeně, protože angličtina je mou součástí a mám ji spojenou jen s kladnými zážitky a prožitky
 • A jsem velmi hrdá na to, že jsem v souvislosti s angličtinou neprožila žádné trauma nebo katastrofu, PROTOŽE DÍKY TOMU JSEM K ANGLIČTINĚ POZITIVNÍ A BERU JI JAKO ZÁBAVNOU HRU …

A právě proto vám rozumím

Vím, že základy angličtiny jsou nejdůležitější a že moc záleží na tom, jak velké štěstí máte nebo jste měli na toho, kdo vám základy vysvětlí a ukáže smysl toho, co vás učí.

Po 15 letech v mezinárodním businessu jsem vychytala nejen business angličtinu, ale také nejpoužívanější fráze a obraty, které prostě fungují univerzálně bez ohledu na obor.

Díky mnohaletým praktickým zkušenostem s angličtinou jsem pro vás odhalila tajnosti angličtiny, o kterých vám/nám ve škole neřekli, ale které mohou podstatně zjednodušit učení se angličtiny a pomoct vám angličtinu začít využívat ve svém životě bez strachu, že uděláte chybu a zhroutí se svět nebo že vás bude někdo hodnotit.

Prostřednictvím odborného studia angličtiny, její gramatiky a principů jsem schopná vám naservírovat to nejdůležitější na co se vyplatí soustředit a zaměřit, abyste v tom neplavali a nemotali se v bludných kruzích a po 86. se vraceli stále na začátek

Díky svým více než 15 stovkám klientů a studentů vím, s čím Češi a Slováci nejčastěji zápasí a co pro ně bývá největší brzda v pokrocích v angličtině.

A nakonec, nenutím vám žádné speciální učebnice, appky či systémy, ale ukazuji vám, jak se angličtinu učit ve svém běžném životě bez nutnosti investovat do dalších vychytávek a zázračných metod.

Já totiž věřím, že V JEDNODUCHOSTI, KAŽDODENNOSTI A PRAXI je VÁŠ POKROK V ANGLIČTINĚ

Mentoring je předávání zkušeností a znalostí a vedení k pokrokům. Na základě svých mnohaletých zkušeností s angličtinou profesně i lektorsky se podílím na tvých pokrocích v angličtině a vedu tě k trvalému úspěchu. Pomocí metody SMART získáš nadhled a konečně zažiješ ten pocit, že mluvíš, ovládáš a chápeš angličtinu a dokážeš ji použít kdykoliv potřebuješ. Specializuji se na OŽIVENÍ a RESUSCITACI ANGLIČTINY a ráda přivedu opět k životu i tu tvoji. Během pár měsíců zažiješ takový pokrok, jakého si nedosáhl/a ani po několika letech studia ve škole.

600 000 slov ve slovníku, ale jen 100 z nich tvoří 50 % angličtiny

 • Na jaká slovíčka se soustředit?
 • Která slovíčka se vyplatí si pamatovat?
 • Chceš nejen přehled, ale také video průvodce s mým komentářem a doporučením?
"Vážená paní Mirko, Na fakultě jsem se věnoval především didaktice a komunikaci. Jedna věc je nějaký obor znát a umět; druhá věc je "umět" to naučit ostatní! Proto obdivuji Váš "počin" - přehled 100 základních slovíček z "obávané" angličtiny. Všechno, co může ostatním pomoci v cestě za poznáním a věděním zaslouží velké uznání. A ve Vašem případě dokonce pomoc nezištná! Dovoluji si Vám proto poděkovat za mladší příslušníky mé rodiny a také za všechny zájemce o angličtinu, hlavně ty věčné začátečníky!"
Prof. PhDr. CSc. Oldřich Š.